PVH-sandwich, PVC, SIP panels

(097) 320-63-41, (050) 304-13-62 – дирекція (050) 304-35-45,  (068) 063-54-28 – менеджери зі збуту

+380973206341,   +380503041362,   +380503043545,   +380680635428

+380973206341,   +380503041362 +380503043545,   +380680635428

увага новинки

Новинки товарів будівельного ринку в Україні

Як з’явився екструзійний пінополістирол та його відмінність від пінопласту

У наш час практично неможливо уявити собі заходи щодо енергозбереження, утеплення будівель без екструдованого пінополістиролу. Легкий, міцний матеріал, що володіє чудовими теплоізолюючими властивостями, так міцно увійшов у наше життя, що вже неможливо уявити, як ми жили без нього якихось 20 років тому. Але ж хтось винайшов цей чудовий матеріал – як же це сталося?

Історія екструдованого пінополістиролу (XPS) розпочалася у 1930 році, коли фахівці компанії “BASF” розробили технологію виробництва полімеризованого стиролу – полістиролу.

У 1949 році компанія отримала патент на виробництво кульок із полістиролу, спінених пентаном. Вже в 1951 році “BASF” розпочинає промислове виробництво утеплювача під торговою маркою “Styropor”, що випускається до наших днів.

Екструдований пінополістирол – тверда, пружна, безбарвна речовина. Складається з кульок, коміркова структура яких містить повітря. Нерухливе повітря – найкращий ізолятор, а пінополістирол на 98% складається із нерухомого повітря!Екструдований пінополістирол та пінопласт

Процес виробництва екструдованого пінополістиролу

Полістиролові кульки наповнюють чистим вуглеводнем (пентаном), потім підігрівають парою, внаслідок чого пентан переходить у летючий стан і розширюється. Під тиском, кульки полістиролу теж розширюються, збільшуючи свій обсяг мінімум в 50 разів.

Так, виходять пінополістиролові кульки. Їхні осередки наповнюються повітрям і набувають пружності, і потім, в результаті впливу пари, склеюються. Таким чином, створюється однорідний, легкий, стійкий до стиснення ізоляційний матеріал. Залежно від інтенсивності росту кульок визначається щільність матеріалу: 15, 25, 35 та 50 кг/м³. Після завершення цього процесу готові плити ріжуться на листи товщиною 20, 30, 40, 50, 100 мм, які використовують за призначенням, залежно від поставлених завдань.

Де застосовується пінополістирол

Найважливіші якості XPS – легкість, екологічність, довговічність, стійкість до хімічних впливів, грибків, вологи та стискання – зробили його незамінним матеріалом для багатьох напрямків виробництва:

  • виготовлення ізотермічної та пакувальної тари;
  • моделювання та виробництва окремих деталей для побутових та виробничих цілей;
  • виготовлення плавальних засобів;
  • будівельних робіт. Екструдований пінополістирол. Види

Екструдований пінополістирол – утеплювач, який не має аналогів, використовується у будівництві вже понад 60 років.

Які бувають види пінополістиролу

  • пресовий пінополістирол;
  • безпресовий суспензійний пінополістирол;
  • пінополістирол суспензійний безпресовий самозагасаючий;
  • екструдований пінополістирол.

Поєднує ці різновиди однаковий хімічний склад основного полімеру – полістиролу. Розрізняються за фізико-механічними та експлуатаційними властивостями.

Пресовий пінополістирол

Пресовий пінополістирол проводиться шляхом пресування полістирольних кульок. Він набагато міцніший, ніж безпресовий, тому що зчеплення кульок, при такому способі виготовлення, значно щільніше. Технологія пресування досить затратна. В основному, пресовий пінополістирол виробляється для військових цілей.

Безпресовий пінополістирол Екструдований пінополістирол, ХРS

Безпресовий пінополістирол виробляється різної щільності від 15 до 50 кг/м³. Щільність матеріалу визначає його характеристики міцності і сферу застосування. Наприклад, безпресовий пінополістирол низької щільності застосовують як упаковка для побутової техніки, а вищої – для утеплення фасадів будівель та споруд.

Безпресовий самозагасаючий пінополістирол

Безпресовий самозагасаючий пінополістирол – це покращена пожежобезпечна модифікація – покращена пожежобезпечна модифікація безпресового пінополістиролу. Основна перевага цього виду в тому, що він самозагасаючий. Запальність пінополістиролу знизили шляхом насичення сировини протипожежними добавками – антипіренами. Такий пінополістирол неможливо підпалити від сірника або іскри.

Екструдований пінополістирол, ХРS

Екструдований пінополістирол ХРS проводиться методом екструзії. Екструдер – машина для пластикації матеріалів та надання їм форми шляхом продавлювання через профільний інструмент, переріз якого відповідає конфігурації виробу.

Всередині екструдера створені необхідні для перетворення полістиролу умови. Екструзія трансформує полімер, наділяючи його іншими властивостями та іншою структурою: гранули полістиролу плавлять, вводять спінюючий агент – жорсткі та м’які фреони, їх суміші та безфреонові агенти на основі СО². Таким чином, виходить однорідна, в’язка маса. Одночасно отриману масу видавлюють з екструдера, надаючи їй форму. Екструдований пінополістирол – це

У чому на відміну від пінопласту: цьому етапі трансформації піддається цілісна маса, а чи не окремі її гранули.

Екструдований пінополістирол – це матеріал із міцною, цільною мікроструктурою, що є масою закритих осередків, заповнених молекулами газу. Завдяки методу екструзії утворюється єдина речовина з міжмолекулярними хімічними зв’язками, яка в міцності перевершує багато інших теплоізоляційних матеріалів.

У осередках екструдованого пінополістролу немає мікропор – вони непроникні. Завдяки цій якості структура екструдованого пінополістиролу має нульову капілярність і незначне водопоглинання (менше 0,2 об. %). Іншими словами, виключається можливість попадання газу та води з одного осередку до іншого. Крім того, надзвичайна міцність на стиск; теплоізоляційні характеристики екструдованого пінополістиролу значно перевищують середні значення більшості інших ізоляційних матеріалів (теплопровідність – 0,03 Вт/м*К); він морозостійкий, не гниє, за довговічністю (без втрати первісних якостей) екструдований пінополістирол немає конкурентів – термін служби цього матеріалу більше 50-ти років.

Експерти рекомендують використовувати екструдований пінополістирол для утеплення будівель, фундаментів, стін підвалів, колодязів та інших підземних споруд. Матеріал добре зарекомендував себе при ізоляції “містків холоду” та тепломереж.