Сендвіч-панелі ПВХ користуються великою популярністю у будівництві. Англійське слово “сендвіч”, переклавши на російську мову, позначає багатошаровий. В результаті виходить, що йдеться про багатошаровий будматеріал.
Сендвіч-панель ПВХ є матеріалом, що складається з двох зовнішніх шарів (листи полівінілхлориду) і внутрішнього (утеплювач). Внутрішній шар може бути виготовлений з пінополіуретану, пінополістиролу. ПВХ панелі з пінополіуретану мають прекрасні теплозберігаючі якості, пінополіуретан, також є екологічно чистим продуктом.
Утеплювач з пінополістиролу має низьку провідність тепла та незначну вагу конструкції. Пінополістирол відрізняється від пінополіуретану завдяки цим відмінним властивостям як міцність, стійкість до хімічних впливів. Зовнішні пластикові шари сендвіч-панелі, мають стійкість до ударів, тверде покриття, вишуканий зовнішній вигляд та образ матеріалу.
Пінополістирол виготовляється у двох варіантах.
Екструдований. Такий полістирол виготовляється у листах, що спрощує технологію монтажу. Але такий матеріал коштує дорожче, ніж спінений.
Спінений полістирол випускається у листах або блоках (товщина до 100 см). Він зручний при монтажних роботах, оскільки блоки нарізаються під потрібні розміри.
Перевагою такого матеріалу є те, що ПВХ значиться як вогнестійкий матеріал. Витримує температуру нагрівання до +50 градусів.
ПВХ-листи
Листи пвх використовують для облицювання сендвіч панелей.
Для зовнішнього облицювання панелей застосовують листовий пластик на основі полівінілхлориду. Найчастіше це смола ПВХ К67 з модифікуючими добавками.
Rigid PVС shеet – жорсткі листи білого кольору з глянсовою або матовою поверхнею, завтовшки від 0,5 до 3 мм.
Foаm PVC shеet – листи зі спіненого ПВХ, що володіють меншою вагою та додатковими термо- та звукоізоляційними властивостями, правда, на шкоду характеристикам міцності, особливо при низьких температурах.
НPL – шаруватий пластик, який використовується за необхідності особливого зовнішнього декорування сендвіч-панелей. Може виконуватись у різних колірних та фактурних варіантах.
Монтаж ПВХ панелей можна проводити самостійно після встановлення пластикових вікон. Завдяки теплоізоляційним якостям утеплювача забезпечується максимальне утеплення будівлі. Металопластикові вікна з панелями ПВХ прослужать досить тривалий термін, не вимагаючи заміни матеріалу.
Будівельні сендвічні панелі також застосовуються:
Затребуваність сендвіч-панелей ПВХ полягає в тому, що їх можна використовувати у будь-яку пору року та за будь-яких умов погоди. Такими властивостями можуть похвалитися не багато будматеріалів.
Зовнішній шар конструкції може бути виготовлений із різних матеріалів.
З твердого ПВХ листа. Для виробництва багатошарового матеріалу використовують листовий матеріал білого кольору. Товщина коливається від 05 до 3 мм. Покриття такого листа буває глянсовим, матовим та напівматовим. Щільність листа складає 1,4 г/см3.
Зі спіненого ПВХ листа. Внутрішня частина конструкції має пористу структуру. Спінені листи мають невелику щільність матеріалу (0,6 г/см3) і хорошу теплову ізоляцію.
З шаруватого пластику, який створюється шляхом просочення смолами декоративної пачки, оверлей або крафт-паперу з подальшим пресуванням.
Багатошарові панелі можуть поставлятися готовими системами, які не вимагають підготовчих робіт зі збирання матеріалу. Готові конструкції кріпляться до облицювального матеріалу за допомогою клею. Друга варіація конструкцій – такі панелі збираються за допомогою шурупів перед технологією монтажу.
Сендвіч-панелі ПВХ мають певні технічні характеристики:
Стандартизовані параметри пластикових сендвічних панелей для вікон складають 1500х3000 мм. Стандартні сендвічні панелі виготовляються завтовшки: 10 мм, 24 мм, 32 мм та 40 мм. Деякі виробники виготовляють панелі меншої товщини: 6 мм, 8 мм та 16 мм. Фахівці рекомендують використовувати панелі завтовшки 32 мм.
Сендвічні панелі мають одностороннє та двостороннє виробництво. Одностороннє виробництво панелей є те, що одна сторона є чорновою, а друга сторона чистовою, яка має більше товщину, ніж чорнова. Двостороннє виробництво – коли обидві сторони матеріалу чистові.
Найпопулярнішим кольором пластикової панелі є білий, але й виготовляються листи ПВХ, що ламінують під фактуру (дерево, камінь). Для захисту листової панелі ПВХ від різних забруднень та механічних пошкоджень лицьова частина панелі покривається спецплівкою, яка після встановлення матеріалу видаляється.