PVH-sandwich, PVC, SIP panels

(097) 320-63-41, (050) 304-13-62 – дирекція (050) 304-35-45,  (068) 063-54-28 – менеджери зі збуту

+380973206341,   +380503041362,   +380503043545,   +380680635428

+380973206341,   +380503041362 +380503043545,   +380680635428

Що таке – Полімерно-піщана черепиця?

Полімерно-піщана черепиця – це один із нових видів покрівельних матеріалів. Знаючи основні недоліки керамічної черепиці, розробники спробували створити такий покрівельний матеріал, який зовні не сильно відрізнявся б від кераміки, але мав би вищі експлуатаційні характеристики. Так на ринок вийшла цементно-піщана черепиця, але у неї все ще залишився великий недолік, як і у кераміки – дуже велика вага, ще на 10 кг більше ніж керамічна черепиця; але зі суттєво зниженою ціною.

Полімерно-піщана черепиця – це

У зв’язку зі швидким розвитком у 1980-х роках виробництва полімерної продукції, розробники почали точніше вивчати цей матеріал. Внаслідок цього, на початку 90-х років вперше на будівельний ринок Європи та США вийшов новий тип покрівельного матеріалу – полімерно-піщана черепиця.

Явна перевага полімерпіщаної черепиці перед керамічною черепицею – це більш доступна ціна. Особливість цього матеріалу в тому, що до складу входить суміш полімеру з піском, що знизило собівартість витрат на виробництво та сировину. Оскільки сировина для виробництва – це побутовий пластик, різні види упаковок та інші види полімерів. Але цей факт має свої недоліки, полімер сприйнятливий до ультрафіолету, як наслідок отримуємо ерозію поверхні та витончення стінок черепиці, і вона стає досить крихкою. Також ультрафіолет впливає зміну кольору поверхні черепиці. Важливим мінусом є те, що при нагріванні черепиці на сонці до +70 градусів та охолодженні під час дощу, черепиця може змінювати форму. Під час перепадів температур матеріал зазнає лінійної деформації, що надалі викликає розгерметизацію замкових з’єднань і стає причиною протікання покрівельного покриття.

На відміну від своїх прабатьківниць, полімерпіщана черепиця має легшу вагу, тому не вимагає посиленого зміцнення кроквяної системи покрівлі, що тим самим дозволяє її здешевити. Але все одно залишається не такою легкою, як би нам цього хотілося.

Полімерпіщана черепиця – повний огляд без прикрас та особливості монтажу

Черепична покрівля – класика, яка ніколи не вийде із моди. Але справжня глиняна черепиця – дуже примхливий та важкий в експлуатації матеріал. Крім того, ціна на нього досить висока. Завдяки сучасним технологіям тепер цю розкіш може дозволити собі кожен. Легка, практична і не менш красива полімерпіщана черепиця стала гідною заміною старої доброї кераміки. Щоб зробити правильний вибір цього матеріалу, варто ознайомитися з його властивостями та тонкощами монтажу.

Технічні характеристики та властивості нового матеріалу

Полімерно-піщана черепиця, або як її ще прийнято називати – термопластокомпозитна черепиця – відносно новий сучасний покрівельний матеріал. Зовні покрівля з такої черепиці нічим не відрізняється від даху, покритого класичною черепицею з глини. Естетичний зовнішній вигляд та низька ціна створили умови для високого попиту на цей матеріал.

Полімерно-піщана черепиця. Технічні характеристики

Технологія виробництва полімерпіщаної покрівлі

Процес виробництва рядової черепиці з піщано-полімерної суміші полягає у поєднанні розплавленого полімеру та висушеного піску. Можна приблизно уявити виробництво покроково:

 1. Підготовка полімерів. Якщо у виробництві використовують готовий гранулят поліетилену, тоді процес значно полегшується. При вторинній переробці полімерів їх подрібнюють у дробарці.
 2. Потім починається процес сушіння. Абсолютно сухими повинні бути всі компоненти майбутньої черепиці: полімери, пісок, барвники, добавки.
 3. Різні добавки (світлостабілізуючі, підвищення пластичності, вогнестійкості тощо.) використовують із коригування властивостей полімеру, оскільки пісок сам собою є практично інертним. Правильно підібраний склад та пропорція добавок гарантують якісний довговічний продукт.
 4. Гранули пластику змішують з іншими інгредієнтами та нагрівають до температури плавлення.
 5. Розігріту суміш заливають у прес-форми. На цьому етапі важливо видалити все повітря з форми, щоб не утворилися порожнечі. Спеціальний прес штампує продукцію під тиском 250 тонн.
 6. Форми охолоджуються, після чого матеріал можна витягувати.

За формою полімерно-піщана черепиця (ППЧ) є одно- або двохвильові прямокутні листи, з виступаючими планками для з’єднання.

Колірна гама представлена широко: від стандартних цегляних кольорів та безбарвних сірих зразків до яскравих зелених та синіх варіантів оформлення. Спочатку черепиця виглядає блискучою, але, побувавши один сезон на сонці, дах стає однорідно матовим. Кольори при цьому не вигоряють і надалі зовнішній вигляд не змінюється.

Основні переваги та недоліки

Перш ніж робити остаточний вибір на користь того чи іншого матеріалу, обов’язково слід зважити всі “за” та “проти”. Виробники можуть ввести в оману і створити ілюзію того, що цей матеріал взагалі не має жодних мінусів. Але, на думку багатьох покупців, недоліків у нього справді небагато.

Великі та маленькі плюси

Переваг, завдяки яким полімерпіщана черепиця (ППЧ) так швидко завоювала популярність серед будівельників, достатньо:

 • легкість;
 • міцність;
 • звукоізолюючі властивості;
 • низька теплопровідність;
 • водовідштовхувальні властивості;
 • стійкість до морозів;
 • великий вибір кольорів;
 • широкий діапазон кута нахилу, при якому допустимо укладати цей матеріал;
 • невисока ціна.

Таким значним списком безперечних переваг навряд чи зможе похвалитися інший покрівельний матеріал. Черепиці нестрашні зимові морози – до її складу входять морозостійкі добавки, які захищають від розтріскування. Виробники заявляють, що така покрівля без проблем витримає від 200 циклів заморожування та розморожування.

У свою чергу, дах, покритий ППЧ не вимагає додаткового утеплення – полімерпіщана суміш має низьку теплопровідність і захищає будинок від втрат тепла через покрівлю. Важливою властивістю є звукоізоляція. Найменше мешканцям хочеться чути барабанний дріб під час зливи або граду.

Якісний покрівельний матеріал – не боїться води. Крім того, волога не затримується на поверхні черепиці, не проникає всередину, а значить, покрівлі не страшні грибки та цвіль.

Колірна гама, яку пропонують виробники, широка. Той факт, що барвник додається до суміші ще до запікання, робить матеріал стійким до вигоряння на сонці. Полімерно-піщана черепиця. Україна

Не обійшлося і без мінусів – ложка дьогтю

Проте ідеальних матеріалів немає. Всі вони, незважаючи на масу переваг, мають і ряд недоліків, в деяких випадках – досить великим. Недоліками ППЛ вважають:

 • можливі температурні деформації;
 • невисокий клас пожежної безпеки;
 • велика кількість підробок на ринку;
 • для якісного монтажу потрібні спеціальні навички.

Виробники цього покрівельного матеріалу стверджують, що діапазон температур, при якому не руйнується полімерпіщана черепиця від -65 до +250 ° С, проте, на практиці з’ясовується, що при низьких температурах черепиця може деформуватися і втратити свої властивості на якийсь час.

Якщо укладати шифер або рулонні покрівельні матеріали без проблем зможе будь-який більш-менш кмітливий чоловік, то якісно укласти полімерпіщану черепицю під силу тільки кваліфікованому спеціалісту.

Руйнування міфів та упереджень

Останнім часом на ринку будівельних матеріалів можна знайти мільйон пропозицій ППЧ за неймовірно низькою ціною. Великий розбіг вартості не може не насторожувати. Як правило, найдешевші варіанти виявляються звичайними підробками, виготовленими з грубими порушеннями технології.Полімерно-піщана черепиця. Купити в Україні

На жаль, найчастіше низьку якість можна розпізнати лише через кілька років експлуатації. Зіткнувшись з несумлінними виробниками, у покупця складається помилкове враження про полімерно-піщану черепицю в цілому. Тому з’явилося кілька міфів про цей матеріал.

Міф №1. Полімерпіщана покрівля руйнується під дією прямого сонячного проміння.

Насправді така ситуація може статися, якщо не дотримуватися технології виготовлення та використовувати неякісні полімери. Так, УФ-промені руйнують деякі полімери, але завдяки спеціальним добавкам з УФ-фільтрами якісній черепиці вони нестрашні. Саме тому серйозні виробники гарантують до 20 років на свою продукцію.

Міф №2. Ця черепиця така важка, що доведеться посилювати кроквяний каркас, це зводить нанівець всю економію.

Деяких бентежить той факт, що вага 1 м² полімерпіщаного покриття може досягати 25 кг. Але, якщо порівняти цей показник із звичайною керамічною черепицею, вага 1 м² якої досягає 40 кг, перевага стає очевидною.

Міф №3. Це дуже крихкий матеріал.

Той, хто придумав цей міф, мабуть, ніколи не тримав у руках такої черепиці. Насправді удароміцність термопластокомпозитної покрівлі досягає 360 кг при точковому навантаженні. Завдяки пластичним добавкам у складі суміші, черепиця не кришиться при різанні та транспортуванні.

Міф №4. Черепиця з часом втрачає однорідність та розшаровується.

Це може статися і відбувається дуже часто, якщо у виробництві використані невідсортовані полімери або сировина низької якості. Таким чином, при плавці не всі складові встигають розплавитись і, як наслідок, маса виходить неоднорідною.

Техніка укладання ППЧ на дерев’яні обрешітки

Укладати термопластокомпозитну черепицю простіше, ніж справжню – керамічну. Однак і тут є своє підводне каміння. Для початку потрібно визначитися із трояндою вітрів. ППЧ укладається внахлест, а сильний вітер може стати причиною руйнування покрівлі. Переважний напрямок вітру не повинен збігатися з напрямом нахльостування під час монтажу. Також враховується напрямок ухилу покрівлі. Вода, що стікає з даху, не повинна затікати між елементами.

Полімерно-піщана черепиця. Монтаж в Україні

Дуже важливо правильно змонтувати елементи решетування, оскільки саме до них кріпиться черепиця. Кожен вид покрівлі має свій заявлений крок латання, тому потрібно попередньо звіритися з даними, вказаними виробниками на упаковці.

Особливості монтажу полімерпіщаної черепиці:

 1. Першим укладають нижній ряд.
 2. Елементи покрівлі кріплять до решетування даху за допомогою шурупів або цвяхів. Завдання прибити полімерпіщану черепицю намертво не варто. Навпаки, бажано трохи недотиснути та залишити простір для температурних деформацій, а також опір вітру.
 3. Кріплення, що використовуються, повинні бути захищені від корозії, інакше після кількох дощів вам доведеться спостерігати за іржавими потоками на новому даху.
 4. Конструкція черепиці дозволяє зробити місця кріплення непомітними завдяки потайним замкам.
 5. Елементи укладають один за одним, заповнюючи спочатку нижній ряд та піднімаючись до коника даху.
 6. Якщо довжина крокв не дозволяє укласти рівну кількість горизонтальних рядів, обрізати доведеться саме верхній ряд, оскільки місце стику буде приховано за полімерно-піщаним ковзаном.
 7. Різати цю черепицю нескладно. Вона легко піддається різанню болгаркою і навіть звичайною ручною ножівкою або лобзиком.

У гонитві за дешевизною своєї продукції, багато виробників забувають про якість. Не купуйте полімерпіщану черепицю у неперевірених постачальників, завжди вимагайте сертифікати якості продукції, читайте відгуки реальних покупців. У такому разі дах прослужить від 50 років та більше.